W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej?

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej należy pamiętać o właściwych zabezpieczeniach. Najskuteczniejszą ochronę podzespołów oraz bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej daje instalowanie skrzynek zabezpieczających. Nie można zapominać o fakcie, że podobnie, jak w przypadku zabezpieczeń domowej instalacji elektrycznej, zamontowane w instalacji fotowoltaicznej chronią mieszkańców domu. Właściwy wybór zabezpieczeń w połączeniu z prawidłowym montażem to gwarancja bezpieczeństwa.

Dlaczego warto zabezpieczać instalację fotowoltaiczną?

Instalacje fotowoltaiczne są inwestycją długoterminową i zadbanie o ich zabezpieczenie procentuje nie tylko poprawnym działaniem, ale przede wszystkim bezpieczeństwem. Głównymi zagrożeniami są skutki jakie niosą ze sobą zwarcia i przepięcia. Ich źródłem może być nie tylko sama instalacja fotowoltaiczna, ale również sieć energetyczna, w którą uderzył piorun.

Jakie są zalety gotowej skrzynki przyłączeniowej?

  • – dobór skrzynki dopasowanej do konkretnej inwestycji według jej indywidualnych parametrów,
  • – oszczędzamy czas i pieniądze – budowa samodzielnie skrzynki może okazać się czasochłonna i droższa,
  • – poczucie pewności, że całość posiada prawidłowe połączenia elektryczne oraz ma solidne wykonanie,
  • – umożliwia szybki montaż. Zadaniem instalatora jest podłączenie jej jedynie przewodami wchodzącymi i wychodzącymi,
  • – posiadają wysoki stopień ochrony IP do montażu natynkowego oraz na elewacji budynku,
  • – przygotowane okablowanie wraz z dławikami znajdującymi się w skrzynce uwzględnia wybór po ilości łańcuchów definiującej ilość podzespołów oraz konektorów w skrzynce.


Jak dobrać odpowiednią skrzynkę?

W ofercie Sundeal nie mogło zabraknąć doskonałej jakości skrzynek przyłączeniowych, które pomogą zadbać o bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej. Do mikro instalacji najlepszym wyborem będzie skrzynka AC dopasowana pod zastosowany falownik. Wyposażenie skrzynki DC przeznaczone jest dla domów z /lub bez instalacji odgromowej. W naszej ofercie znajdują się również skrzynki pozwalające na jednoczesne zabezpieczenie instalacji fotowoltaicznej po stronie AC i DC. Ich dodatkowym atutem jest niewątpliwie zmniejszenie zajmowanej powierzchni. W dokonaniu właściwego wyboru z całą pewnością pomogą karty katalogowe opisujące szczegółowo wszystkie podzespoły i główne parametry znajdujące się przy każdym produkcie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą skrzynek przyłączeniowych.